Benefity „Živej“ alkalickej…

//Benefity „Živej“ alkalickej…

Benefity „Živej“ alkalickej…

Benefity „Živej“ alkalickej ionizovanej vody

Až 72 % ľudského organizmu tvorí voda. Preto bude mať zásadný vplyv na naše zdravie a celkovú vitalitu, čo a koľko pijeme. Vo všeobecnosti platí koeficient 0,034 litra čistej vody na každý kilogram hmotnosti, ak človek aktívne cvičí alebo je vystavený vyšším teplotám, tak by mal prijímať ešte viac vody. Samozrejme, na bežný pitný režim nie sú vhodné sýtené a ochutené sladené nápoje

Väčšinou je povedomie o kvalite a “funkčnosti” vody dosť “slabé” a podceňuje sa význam prijímania množstva a kvality vody. Každá voda môže mať iný účel využitia, preto nemôžeme o vode uvažovať iba ako o chemickom vzorci H2O.
Napríklad morská voda je blahodarná na pokožku a niektoré typy ochorení dýchacích ciest atd., ale nemôžeme ju piť, pretože by nás dehydratovala, napriek tomu, že má chemický vzorec H2O.
Voda v kúpeľoch je „liečivá” na pohybový aparát, ale nie je vhodná na vnútorné užitie, jej účel využitia je iný ako napr. pri destilovanej vode. Destilovaná voda nakoľko neobsahuje minerály, bude odoberať tie naše z organizmu, preto by sme ju nemali užívať dlhodobo… Ale je vhodná napríklad do chladičov. Silne mineralizovane vody je vhodné inhalovať pri podráždení sliznice, niektoré typy vnútorne užívať pri tráviacich ťažkostiach (avšak v menších

množstvách nie ako pitný režim)… a takto by sme mohli pokračovať ďalej…, takže sa nemôžeme pozerať na vodu iba ako na chemický vzorec.
Pri pitných vodách rozhoduje o kvalite najmä: čistota vody, pH, COD, ORP, zloženie minerálov a celková mineralizácia, obsah sodíka na 1 liter vody a jej zloženie o iné, zdravie prospešné látky.
Aby sa organizmus mohol čistiť, potrebuje čistú nekontaminovanú vodu, ktorá neobsahuje antibiotiká, hormóny, ťažké kovy, pesticídy atď. v dobrej kvalite a zložení. Človek by sa zbytočne umýval alebo sprchoval špinavou vodou, ostal by špinavý. To isté platí pre náš organizmus. Keď sú samočistiace procesy znemožnené nastáva choroba hocakého druhu.
V dnešnej modernej dobre sa dá voda „zušľachťovať” rôznymi spôsobmi, bunsobmi, medzi pomerne známe patrí tzv. ionizovanie vody.

Tu však ostáva väčšinou nepovšimnutý fakt, že to, čo si budete ionizovať nech už máte akýkoľvek kvalitný prístroj bude voda a o tej žiaľ veľakrát vieme veľmi málo. To bude ten výsledný efekt, ktorý sa vám dostane do organizmu. Takže pravdepodobne by sme zbytočne ionizovali „kontaminovanú” vodu so zlým min. zložením a s vysokým obsahom soli, asi by nebola vhodná pre zdravie a očistné procesy nášho organizmu napriek tomu, že by sme zvýšili ionizovaním pH na vysoké a ORP na priaznivé mínusové hodnoty. Takže voda nie je iba o pH, je to len bonus. Mali by sme si ionizovať iba tie najčistejšie a najkvalitnejšie vody, aby sme zvýšili pH a ORP na priaznivé hodnoty. Ionizovanie nám však žiaľ nezabezpečí vhodné zloženie minerálov a solí, ani neodstráni „jedy” a pod. z vody. Aj filtrácia dokáže odstrániť ťažké kovy, chem. zlúčeniny, hormóny a pod. len do určitej miery a nepridá vám do vody osožné zdraviu prospešné látky a minerály. Jednou z mála vôd, ktoré na ionizáciu vhodné sú je bezpochyby Royal Water.

Naturálny antioxidant

Záporná hodnota ORP poukazuje na alkalickú vodu, ktorá obsahuje voľné elektróny, teda elektróny, ktoré možno niekde darovať. Tento proces je veľmi účinný pri eliminovaní značne škodlivých voľných radikálov. Voľné radikály sú molekuly, ktorým chýba jeden elektrón a sú tvorené v tele pri normálnych metabolických procesoch. Isté množstvo voľných radikálov v ľudskom tele je prospešné, nakoľko chránia telo pred vírusmi, baktériami a ničia degenerujúce oslabené bunky. Problém nastáva až vtedy, keď sa voľné radikály tvoria v nadbytku. Aby voľné radikály mohli získať chýbajúce elektróny, tak musia neustále napádať štruktúry zdravých buniek. Narúšajú tým jednotlivé bunky, orgány a ich správne fungovanie. Môžu nastať nekontrolované reakcie, ktoré budú podporovať chorobný stav. Tieto reakcie sú dôsledkom vážnych ochorení, vrátane onkologických ochorení. Pitím zásaditej ionizovanej vody sa do tela dostáva postačujúce množstvo voľných elektrónov, ktoré sa viažu na putujúce voľné radikály. Vzhľadom k antioxidačným vlastnostiam alkalickej vody sú bunky chránené a tým sa posilňuje imunitný systém a celkove celý organizmus.

Zásadité telo 

Zásadité pH v rozmedzí 8,5 – 9,5 je pre telo a jeho vnútorné orgány významnou pomocou.

Telo aj krv novorodenca má po narodení pH 7,45 teda zásadité. Vývojom organizmu, kyslými stravovacími návykmi, stresom a podobne, zásaditosť krvi a tela postupne klesá. Kumulácia kyslých metabolitov telo prekysľuje a tým sa riziko ochorení zvyšuje. Keďže zásadité látky potrebné na odkysľovanie si telo nedokáže vytvoriť, tak ich musíme dopĺňať len vo forme potravy a tekutín. Zásaditá teda živá voda je ľahko absorbovaná pri neutralizácii kyslých metabolitov, pretože obsahuje ióny alkalických prvkov ako vápnik, horčík, draslík a sodík. Telo ich prijme najlepšie v ionizovanej forme, a preto pri ich požití sa do tela dostáva akýsi “koktail” zásaditých iónov, ktorý v tele udržuje potrebné alkalické pH.

Rýchle a priame vstrebanie

Jednotlivé molekuly vody sa vzájomne zoskupujú a vytvárajú takzvané

„klastre“. Zásaditá ionizovaná mikro-klastrovaná voda vytvára menšie zoskupenia molekúl na klaster, pričom bežná voda vytvára väčšie zoskupenia molekúl na klaster. Preto táto mikro-klastrovaná voda okamžite prechádza cez mikroskopické póry bunkových membrán a tým je hneď zapojená do metabolických procesov. Ľahko prechádza aj do ostatných tkanív, kde odstraňuje nahromadené toxíny v črevách. Dokonca rozpúšťa toxíny v bežne nedostupných miestach bunky, čím ju čistí, efektívne neutralizuje a skvapalňuje nahromadený odpad v bunkách a celom tele. Tento odpad sa následne ľahko odstráni z tkanív do krvi a potom sa obličkami vylúči vo forme moču von z tela.

Správna hustota krvi

Povrchové napätie zásaditej ionizovanej vody je takmer dvakrát nižšie ako je pri bežnej vode a blíži sa povrchovému napätiu ľudskej krvi. To znamená, že zásaditá voda je redšia. Krv obsahuje približne 83 % vody a teda je ľahké si uvedomiť, že ak máme dostatočný prísun alkalickej vody, krv bude prirodzene redšia a zdravšia. Je to veľmi dôležitý fakt, pretože telo krv zväčša zahusťuje a tým je krvný obeh náročnejší a pomalší, čo je spojené aj s rizikom vzniku krvný zrazenín – trombov.

Dostatok kyslíka

V alkalickej ionizovanej vode prevažujú záporné hydroxidové anióny (OH–), sú to vlastne atómy kyslíka medzi molekulami vody. Preto pitie alkalickej vody udržuje v tele potrebný kyslík a kde je kyslík, tam je život. Od dostatočného množstva kyslíka závisia do značnej miery metabolické procesy. Dôležité je vedieť, že rakovina sa vyvíja v prostredí, kde je nedostatočný metabolizmus kyslíka a zvýšené kyslé prostredie. V posledných rokov prekvapil svet zaujímavý ukazovateľ zdravia obyvateľov Japonska a Južnej Kórey. V týchto krajinách je silne preferované zavádzanie moderných bio-ukazovateľov zlepšenia kvality vody a technologických postupov na jej skvalitnenie a úpravu. V Japonsku každodenne pije alkalickú ionizovanú vodu každá štvrtá rodina. Každým rokom sa táto skupina užívateľov výrazne rozrastá. Japonsko a tiež Južná Kórea držia prvenstvo v počte nemocníc, kde sa namiesto rôznych liekov ako aj antibiotík, používa pravé táto živá voda pre jej nenahraditeľné liečivé vlastnosti.

Seniorka
Jeseň – 2018

2018-10-21T15:28:53+00:00 21. 10. 2018|